Ako rozlíšiť kvalitné výživové doplnky s obsahom saponínov

V súčasnosti na trhu nájdete rôzne výživové doplnky s obsahom saponínov. Ktorý z nich je ale ten najúčinnejší si môžete ľahko overiť aj sami. Test obsahu saponínov je veľmi jednoduchý a môžete si ho kedykoľvek vyskúšať aj doma.

Test saponínov – (návod) ako postupovať

Postupujte nasledovne:

  1. Obsah skúmanej kapsule s obsahom saponínov vsypte do nádoby spolu s 200 ml vody a pevne ju uzavrite.
  2. Roztok nechajte stáť min. 10 minút pri izbovej teplote.
  3. Následne pretrepte cca. 1 minútu tak, aby na povrchu vznikla pena.
  4. Sledujte výšku a stálosť vzniknutej peny.

 

Vyhodnotenie testu na obsah saponínov

Čím vyššia a trvácnejšia vzniknutá pena je, tým vyšší je aj obsah a účinok saponínov v užívanom prípravku. Ak je v prípravku vyšší obsah saponínov rozpustí sa približne 50% obsahu kapsule a zafarbenie roztoku je svetlozelenej farby. U prípravkov s nižším obsahom saponínov sa rozpustí viac ako 50% obsahu kapsule a roztoky bývajú väčšinou číre alebo svetložltej farby.

Po 24 hodinách si obsah saponínov môžete všimnúť na rozpustnosti obsahu kapsule a zafarbení roztoku. Stálosť vzniknutej peny je stále prítomná.

Aj v tomto prípade platí, že čím vyšší obsah saponínov zakúpený výživový doplnok obsahuje, tým viac sa na našom tele prejavia aj priaznivé učinky obsiahnutých saponínov.

Pravidelná konzumácia výživových doplnkov s vysokým obsahom saponínov, získavaných z rastliny Yucca Schidigera, prispieva k celkovej detoxikácii organizmu. Detoxikačnú kúru pomocou saponínov sa odporúča opakovať minimálne raz do roka.