Saponíny

Saponíny a ich vplyv na ľudské telo

Stravovanie je neodmysliteľnou súčasťou nášho života a jedna zo základných životných potrieb, vďaka ktorej naše telo získava potrebné živiny a energiu pre každodenné činnosti. Aby naše telo mohlo fungovať bezchybne, je potrebné dodržiavať zásady správneho stravovania – jesť pestrú stravu, jesť pomaly a pravidelne a dodržiavať pitný režim.

Počas života sa však prijatá, ale aj zle strávená potrava usádza v našom organizme, čo vo väčšine prípadov býva počiatočnou fázou vzniku rôznych ochorení. Preto je potrebné telu dopriať čas od času detoxikačnú kúru, aby naše telo dokázalo cez potravu prijímané živiny plnohodnotne spracovať, a aby sa správne naštartovali funkcie nášho imunitného systému a metabolizmu.

Keďže v súčasnosti je na výber viacero možností detoxikácie organizmu, je veľmi dôležité rozhodnúť sa pre tú správnu a účinnú detoxikačnú metódu, akou je napríklad pre organizmus šetrná metóda detoxikácie pomocou saponínov.

 

Aký účinok majú saponíny v ľudskom tele?

Saponíny majú v tele očisťovaciu schopnosť (názov odvodený z lat. slova sap – mydlo) – pomáhajú pri odbúravaní odpadových látok a jedov z tela a následne tým zlepšujú celkový proces trávenia a vstrebávanie výživných látok zo stravy.

Saponíny sú bioaktívne zložky obsiahnuté hlavne v rastlinách. V prírode sa vyskytuje viac ako 150 druhov saponínov, ktoré majú viacero účinkov. Výživový doplnok Golden Yacca obsahuje steranové a terpenové saponíny, ktoré sa získavajú z rastliny Yucca Schidigera a podporujú látkovú výmenu v organizme.

Odkiaľ sa saponíny získavajú?

 

Saponíny sú prírodné organické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v rôznych druhoch rastlín. Najvyšší obsah saponínov však obsahuje rastlina Yucca Shidigera, divoko rastúca palma, ktorá sa vyskytuje vo vysokopoložených púštiach v USA.

Saponíny sa z rastliny Yucca Shidigera extrahujú do formy kryštalického prášku za pomoci špeciálnych spracovateľských technológií, pričom sa prirodzený účinok saponínov zachováva. Rastlina sa spracováva výhradne bez použita chemických prísad a konzervačných prostriedkov.

Saponínové zložky, ktoré sa vyskytujú v rastline Yucca Schidigera znižujú povrchové napätie všetkých sedimentov a škodlivých elementov v krvi, riedia ich a týmto spôsobom pomáhajú k ich odstráneniu z ľudského tela, čím pomáhajú detoxikovať organizmus. (schválené zdravotné tvrdenie podľa platných nariadení a odborného výkladu EÚ).

4 položiek celkom

Cena

21126
121126
Golden Yacca 22g kod43 SK
od €21

Obsah balenia: min. 32 kaps.

43/ANO
Golden Yacca 75g kod46 SK
od €63

Obsah balenia: min. 125 kaps.

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g kod52 SK
od €63

Obsah balenia: min. 120 kaps.

52/ANO
Golden Yacca 150g kod49 SK
od €126

Obsah balenia: min. 250 kaps.

49/ANO