Yucca schidigera

Rastlina Yucca schidigera - zázrak z púšte

Yucca schidigera je rastlina, ktorá už po stáročia fascinuje nielen botanikov, ale aj vedcov. Je to kvitnúca, vždy zelená rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína palmu, a ktorá rastie v púštnych oblastiach strednej a južnej Ameriky. Celkovo sa rozlišuje až 40 druhov rastliny z rodu Yucca. Niektoré okrasné druhy Yuccy sú obľúbené kvôli svojmu bielemu, či ružovému okvetiu a je dokonca možné pestovať ich aj na Slovensku.

Yucca schidigera je však jediný druh z rodu Yucca s vysokým obsahom saponínov a účinných látok, ktoré sú vhodné na konzumáciu a majú pozitívny účinok na ľudský organizmus.

Yucca schidigera je už po celé stáročia známa aj medzi domácimi obyvateľmi ako „Strom života“ a to vďaka svojím pozitívnym terapeutickým účinkom. Yucca schidigera bola domorodcami oddávna využívaná nielen ako úžitková, ale aj ako liečivá rastllina. Spracovávala sa každá časť rastliny (kvety, lístie, stonka) a to buď v surovej alebo upravenej forme (čaj, masť, atď.).

Vlákna z listov rastliny Yucca schidigera sa využívali na výrobu povrazov, obuvi a oblečenia. Kvety a plody Yuccy boli určené na konzumáciu a semená rastliny sa spracovávali na múku. Korene rastliny sa využívali na výrobu mydla a rôznych extraktov.

Zloženie rastliny Yucca schidigera

O Yuccu schidigeru sa postupne začali zaujímať aj vedci, ktorí podrobili rastlinu mnohým vedeckým štúdiám. Výsledky testov potvrdili jej jedinečné zloženie - táto púštna rastlina je nielen bohatým zdrojom chlorofylu, enzýmov, vítamínov a minerálov, ale obsahuje aj vysoký podiel účinných látok – saponínov, ktoré v organizme pôsobia ako prírodný čistiaci prostriedok.


V súčasnosti sa ako výživový doplnok využíva extrakt z rastliny Yucca schidigera, ktorý sa získava zo šťavy a niektorých častí rastliny šetrným spôsobom, aby sa zachovali všetky obsiahnuté účinné látky a saponíny. Extrakt z rastliny sa následne spracováva do kryštalického prášku. Celé spracovanie prebieha bez chemických prísad a konzervačných prostriedkov.

Golden Yacca je prírodný rastlinný produkt obsahujúci saponíny, ktoré sa získavajú šetrnou technológiou z rastliny Yucca schidigera.

4 položiek celkom

Cena

21126
121126
Golden Yacca 22g kod43 SK
od €21

Obsah balenia: min. 32 kaps.

43/ANO
Golden Yacca 75g kod46 SK
od €63

Obsah balenia: min. 125 kaps.

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g kod52 SK
od €63

Obsah balenia: min. 120 kaps.

52/ANO
Golden Yacca 150g kod49 SK
od €126

Obsah balenia: min. 250 kaps.

49/ANO