Golden Yacca

4 položiek celkom

Cena

21126
121126
Golden Yacca 22g kod43 SK
od €21

Obsah balenia: min. 32 kaps.

43/ANO
Golden Yacca 75g kod46 SK
od €63

Obsah balenia: min. 125 kaps.

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g kod52 SK
od €63

Obsah balenia: min. 120 kaps.

52/ANO
Golden Yacca 150g kod49 SK
od €126

Obsah balenia: min. 250 kaps.

49/ANO

Golden Yacca je prírodný rastlinný produkt obsahujúci saponíny, ktoré sa získavajú šetrnou technológiou z rastliny Yucca Schidigera. Golden Yacca je doplnkom výživy, nie je liekom.

Saponínové zložky v rastline Yucca Schidigera znižujú povrchové napätie všetkých sedimentov a škodlivých elementov v krvi, riedia ich a týmto spôsobom pomáhajú k ich odstráneniu z ľudského tela, čím pomáhajú detoxikovať organizmus (schválené zdravotné tvrdenie podľa platných nariadení a odborného výkladu EÚ).

Saponíny podporujú látkovú výmenu, ktorá prebieha v živom organizme. Saponíny znižujú povrchové napätie, ktoré znemožňuje kvapalinám zväčšovať svoj povrch. Ak dôjde k zvýšeniu povrchového napätia, kvapalina nemôže priľnúť na celý pevný povrch a tvorí na ňom kvapky, alebo sa nedokáže dostať medzi dve tuhé častice, alebo tuhú časticu a pevnú plochu. Tento stav na druhej strane umožňuje tuhým časticiam priľnúť na pevnom povrchu. Tekutina ich nedokáže „spláchnuť“. Ak dôjde k zníženiu povrchového napätia, plocha sa stáva zmáčavejšou, tekutina sa rozplynie po celej ploche a dostáva sa tiež medzi tuhé častice alebo medzi častice a plochu. Týmto aktom tekutina obklopí tuhé častice a vytvorí z nich pravé alebo nepravé roztoky. Jednoducho emulguje a odstráni ich z miesta priľnutia. Tento proces nie je makroskopický. Dochádza k uvoľňovaniu molekuly po molekule.

Saponíny pôsobia rýdzo fyzikálne. To sa prejavuje v ich činnosti, môžu pomôcť všade tam, kde je spoločným menovateľom usadzovanie tuhých častíc v dôsledku normálneho alebo zvýšeného povrchového napätia. Lieky pôsobia v organizme chemicky alebo biologicky. Chemickým pôsobením rozumieme skutočnosť, keď sa na niektoré štruktúry alebo látky liekov chemicky viažu, niečo rozkladajú, niečo syntetizujú. Iná situácia nastáva u saponínov. Tieto účinkujú fyzikálne, to znamená, že znižujú povrchové napätie, ale s ničím sa nezlučujú, nič nerozlučujú, nič neurýchľujú, nič nespomaľujú. Golden Yacca naším organizmom “pretečie” bez toho, aby nejakým spôsobom pôsobila chemicky alebo biologicky. V tomto tkvie aj podstata jej činnosti, ale v tom je aj háčik pochopenia jej funkcie.