Saponíny a ich vplyv na ľudské telo

<Zadajte anotáciu>

Stravovanie je neodmysliteľnou súčasťou nášho života a jedna zo základných životných potrieb, vďaka ktorej naše telo získava potrebné živiny a energiu pre každodenné činnosti. Aby naše telo mohlo fungovať bezchybne, je potrebné dodržiavať zásady správneho stravovania – jesť pestrú stravu, jesť pomaly a pravidelne a dodržiavať pitný režim.

Počas života sa však prijatá, ale aj zle strávená potrava usádza v našom organizme, čo vo väčšine prípadov býva počiatočnou fázou vzniku rôznych ochorení. Preto je potrebné telu dopriať čas od času detoxikačnú kúru, aby naše telo dokázalo cez potravu prijímané živiny plnohodnotne spracovať, a aby sa správne naštartovali funkcie nášho imunitného systému a metabolizmu.

Keďže v súčasnosti je na výber viacero možností detoxikácie organizmu, je veľmi dôležité rozhodnúť sa pre tú správnu a účinnú detoxikačnú metódu, akou je napríklad pre organizmus šetrná metóda detoxikácie pomocou saponínov.

Aký účinok majú saponíny v ľudskom tele?

Saponíny majú v tele očisťovaciu schopnosť (názov odvodený z lat. slova sap – mydlo) – pomáhajú pri odbúravaní odpadových látok a jedov z tela a následne tým zlepšujú celkový proces trávenia a vstrebávanie výživných látok zo stravy.

Odkiaľ sa saponíny získavajú?

Saponíny sú prírodné organické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v rôznych druhoch rastlín. Najvyšší obsah saponínov však obsahuje rastlina Yucca Shidigera, divoko rastúca palma, ktorá sa vyskytuje vo vysokopoložených púštiach v USA.

Saponíny sa z rastliny Yucca Shidigera extrahujú do formy kryštalického prášku za pomoci špeciálnych spracovateľských technológií, pričom sa prirodzený účinok saponínov zachováva. Rastlina sa spracováva výhradne bez použita chemických prísad a konzervačných prostriedkov.

„Saponínové zložky, ktoré sa vyskytujú v rastline Yucca Schidigera znižujú povrchové napätie všetkých sedimentov a škodlivých elementov v krvi, riedia ich a týmto spôsobom pomáhajú k ich odstráneniu z ľudského tela, čím pomáhajú detoxikovať organizmus.“
(schválené zdravotné tvrdenie podľa platných nariadení a odborného výkladu EÚ).

Nech je jedlo tvojim liekom

Naše zdravie je úzko späté s našou životosprávou a životným štýlom, ktorý vedieme. V súčasnosti, kedy väčšina z nás vedie hektický život, sú tieto základné požiadavky organizmu ako pravidelná strava, dostatok pohybu a odpočinku odsúvané na vedľajšiu koľaj. Preto je v dnešnej dobe detoxikácia organizmu dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Vplyvom nesprávnych stravovacích návykov totiž nastáva samootrava organizmu.

Prírodný rastlinný produkt obsahujúci steránové a terpénové saponíny - Golden Yacca, už tým, že vyčistí organizmus, dáva predpoklad pre všeobecnú vnútornú detoxikáciu. Nejde tu však o liek, ale o výživový doplnok s vysokým obsahom saponínov, ktorý čistí organizmus od škodlivých usadenín a zároveň podporuje regeneračné a samoregulačné vlastnosti organizmu. Kúru pomocou saponínov sa odporúča opakovať minimálne raz do roka.

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu
  • Marketing Používajú sa na reklamu a marketingové účely