Roland Turnwald, zakladateľ firmy EGYM, oslávil 85 rokov

<Zadajte anotáciu>

V lete roku 2015 oslávil svoje 85. narodeniny pán Roland Turnwald, vynálezca produktovej značky výživových doplnkov Golden Yacca a majiteľ medzinárodnej spoločnosti European Golden Yacca Marketing (EGYM) so sídlom v Nemecku. Vo vzťahu k tomuto výročiu by sme radi predstavili jeho životnú cestu bohatú na zážitky a udalosti.

Roland Turnwald - osobný život

Roland Turnwald sa narodil 30. júla 1930 v rumunskej dedine Gura Putnei. Dedina pod názvom Karlsberg patrila predtým do provincie Bukovina v rámci Rakúsko-uhorskej monarchie, čo vysvetľuje pôvod nemeckého obyvateľstva. Vyrastal v početnej rodine, mal 5 bratov a dve sestry. Jeho otec pôsobil ako umelecký stolár. Pohnuté dejiny 20. storočia nešetrili ani Turnwaldovú rodinu: štyria starší bratia padli počas druhej svetovej vojny ako vojaci nemeckej armády, rodičia prišli o život počas úteku do Nemecka. Mladý, iba 15-ročný Roland, sa odtrhol aj od tých súrodencov, ktorí prežili, keďže sa dostal do Západného Nemecka, ostatní zas do neskoršej Nemeckej demokratickej republiky, preto sa dlhé roky nemohli stretnúť.

Ako osiroteného chlapca ho prijala bezdetná rodina, u ktorej sa venoval hospodáreniu a vyučil sa za stolára. Vytrvalou a svedomitou prácou si zabezpečil vlastnú existenciu. Spoznal svoju manželku, pani Elfriede, s ktorou doteraz žijú v šťastnom manželstve. Majú spolu troch synov, 16 vnúčat a 7 pravnúčat.

Profesný život a keriéra

Dlhé roky pracoval ako stolár, založil menšiu nábytkársku firmu, ktorej hlavným profilom bola výroba jedinečných klavírnych stoličiek. Vďaka tomu pestoval dobré vzťahy s mnohými klaviristami. Jeden z nich ho dokonca pozval aj na svoj koncert v newyorskom Carnegie Hall, kde došlo k osudovému stretnutiu. Zoznámil sa totiž s americkým obchodníkom, ktorému sa zdôveril, že akokoľvek si užíva tento koncert, pociťuje smútok, pretože jeho manželka je vážne chorá.

Džentlmen ho ubezpečil o svojom súcite a ďalší deň mu dal 6 škatuliek prášku. Prášok bol pripravený z rastliny Yucca schidigera, využitím pravekej ľudovej medicíny a skúseností indiánov z kmeňa Navahov. Stav pani Elfriede sa čoskoro začal zlepšovať a do dnešného dňa sa teší dobrému zdraviu.

Založenie firmy EGYM - Kempen

Pán Turnwald sa po tejto udalosti prestal venovať výrobe nábytku. Kúpil si európske distribučné práva pre prípravok, ktorý sa na trhu predáva ako výživový doplnok od roku 1988 pod značkou Golden Yacca vo viacerých európskych krajinách. European Golden Yacca Marketing (EGYM-Kempen) pritom  prerástla do spoločnosti so silnými medzinárodnými kontaktmi.

Poverením pána Turnwalda sa naša spoločnosť EGYM Slovensko s.r.o. stala od 9. októbra 2000 výhradným distribútorom výživového doplnku Golden Yacca na Slovensku. EGYM Slovensko s.r.o. je rodinným podnikaním zakladajúcich majiteľov, rodiny Bankóovej, ktorá už aktívne zapája do každodenných činností spoločnosti aj svoju druhú generáciu.

Tradícia a kvalita produktov Golden Yacca

Narodeniny pána Rolanda Turnwalda sú pre nás každý rok veľkým sviatkom, na ktorom sa okrem veľkej rodiny pána Turnwalda zúčastňuje ako slovenský obchodný partner aj rodina Bankóová a riadiaci pracovníci spoločnosti EGYM Slovensko. Je pre nás cťou, že náš obchodný vzťah rokmi prerástol do priateľského, ba skoro až rodinného zväzku. Životné skúsenosti a ľudská veľkosť pána Turnwalda sú pre nás zárukou toho, že výživový doplnok Golden Yacca distribuovaný našou spoločnosťou EGYM Slovensko si už viac ako 18 rokov uchováva svoje pôvodné hodnoty: kvalitu a vierohodnosť.

Pri pohľade na svoj dlhý život plný priam rozprávkových zvratov vždy upozorňuje na to, že vytrvalá práca a poctivý ľudský prístup si napokon vždy zaslúži náležitú odmenu.  Náboženská viera bola jeho skutočnou morálnou oporou aj v najhorších časoch a dodnes je rukoväťou jeho života.

Všetko najlepšie k narodeninám, pán prezident!

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu
  • Marketing Používajú sa na reklamu a marketingové účely