Golden Yacca pre zvieratá – 8 najčastejších otázok

<Zadajte anotáciu>

Zaujíma vás, či je výživový doplnok Golden Yacca vhodný aj pre zvieratá? Pripravili sme pre vás článok, ktorý vám zodpovie tie najčastejšie otázky, ako a kedy používať Golden Yaccu vo výžive vášho domáceho maznáčika.

1. Ktorý produkt Golden Yacca je pre moje zviera vhodný?

Spoločnosť EGYM je distribútorom výživových doplnkov Golden Yacca a Golden Yacca Plus (s obsahom zeleného jačmeňa). Vhodne zvolený produkt preto závisí od zvieraťa a na dôvode, prečo chcete s podávaním Golden Yaccy začať. Ak sa jedná o závažnejšie zdravotné komplikácie u vášho zvieraťa, je vhodné veterinárnou liečbu kombinovať s úpravou stravy a doplnkom stravy Golden Yacca.

2. Môže sa Golden Yacca užívať spolu s liekmi predpísanými veterinárom?

Golden Yacca neznižuje účinky liekov, resp. účinky iných produktov (vitamíny, doplnky stravy). Naopak, tie sa budú ešte lepšie vstrebávať do tela po jeho vyčistení – detoxikácii.

3. Má Golden Yacca vedľajšie účinky na zvieratá?

U výživového doplnku Golden Yacca existuje len jedna kontraindikácia - preparát Golden Yacca sa nesmie užívať po transplantácii celého orgánu (kostná dreň, ľadviny, srdce, apod.). Zlomeniny (fixácia pomocou skrutiek), implantáty a rekonvalescencia po operácii nie je kontraindikáciou pri užívaní produktu Golden Yacca.

4. Saponíny – možno sa nimi predávkovať?

U Golden Yaccy nie je vymedzená dĺžka užívania, takže je možné ju užívať dlhodobo, podľa vlastného uváženia. Zviera sa nemôže predávkovať saponínmi. Prípadné užívanie vyšších dávok nemá žiadne škodlivé účinky, avšak užívanie viac než 4 toboliek denne v prípade domáceho zvieratka nie je nutné.

5. Kde môžem kúpiť výživový doplnok Golden Yacca?

Výživových doplnkov s obsahom saponínov je na trhu mnoho. Je však dôležité vybrať si kvalitné produkty, ktoré pôsobia v tele zvieraťa hneď od požitia prvej dávky. Preto sa nerozhodujte na základe ceny, ale kvality. Naše výrobky majú na SK a CZ trhu dlhoročnú tradíciu, čo dokazujú a početné kladné recenzie našich zákazníkov.

6. Ako správne podávať Golden Yaccu zvieratám?

Dávkovanie závisí od každého prípadu individuálne. Napr. u dospelého psa môžeme pridať jednu celú tobolku alebo len jej obsah do mokrého krmiva. Pes si nevšimne žiadnu zmenu v chuti. Problém nastáva pri podávaní Golden Yaccy pomocou suchého krmiva. V tomto prípade odporúčame primiešať do krmiva celú tobolku, nielen jej obsah. Ináč sa môže stať, že zviera tobolku alebo dokonca krmivo neskonzumuje.

Vo všeobecnosti odporúčame pridať do krmiva celé tobolky Golden Yacca. Prášok v tobolkách Golden Yacca má výraznú horkú chuť a môže sa stať, že zviera nebude chcieť vodu alebo krmivo skonzumovať, ak do nich zamiešate obsah tobolky.

7. Bude môjmu zvieraťu chutiť krmivo zmiešané s Golden Yaccou?

Extrakt v tobolke ma výraznú horkú chuť. V kombinácii s mokrým krmivom zviera túto chuť veľmi nepociťuje. Neodporúčame však pridávať Golden Yaccu do vody. Treba naopak skúsiť viaceré možnosti podávania Golden Yaccy, pretože každé zviera je iné a neexistuje univerzálny návod.

8. Aké je správne dávkovanie Golden Yaccy pre zvieratá?

Dávkovanie Golden Yacca pre psov: 
Odporúčaná denná dávka pro stredné plemená (v dospelosti do 25kg) sú 2 tobolky denne (1 - 0 - 1). Trpasličie plemená (v dospelosti do 5 kg) 1 tobolka denne (1/2 - 0 - 1/2).
Veľké plemená (v dospelosti do 40 kg), 3 tobolky denne (1 - 1 - 1).


Dávkovanie Golden Yacca pre mačky:
U mačiek dávkujeme výživový doplnok Golden Yacca tiež podľa hmotnosti. Priemerná mačka obyčajne váži 2 až 7 kg - hmotnosť závisí od plemená a veku mačky. V tomto prípade odporúčame podávať max. 2 kapsuly Golden Yaccy denne, ktoré môžete rozdeliť na viac denných dávok. 
U väčších plemien mačiek, ktoré dorastajú do hmotnosti až 12 kg, môžete dávkovať 3 kapsuly denne.

Ak vás výživový doplnok Golden Yacca zaujal a chcete sa o ňom a o dávkovaní pre zvieratá dozvedieť viac, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na egym@egym.sk

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...