10 krokov pre účinnejšiu detoxikáciu

<Zadajte anotáciu>

Aby bola vaša detoxikačná kúra čo najúčinnejšia, rozhodli sme sa vám v tomto článku poskytnúť 10 osvedčených rád, ako vylepšiť a skvalitniť priebeh detoxikácie. Tento článok je určený nielen pre začiatočníkov, ale aj pre všetkých tých, ktorí s detoxikáciou už majú určité skúsenosti.

Ak ste pripravení na celkový „reštart“ organizmu a zmenu stravovacích návykov, prečítajte si našich 10 základných krokov ako postupovať pre efektívnejší detox: 

1. Pripravte si zdravý jedálniček, ktorý obsahuje prevažne detoxikačné potraviny! Stravovací plán je základným pilierom k dosiahnutiu vášho cieľa. Urobte si rozpis jedál a pripnite si ho priamo na chladničku.

2. Porozmýšľajte a vyberte si, ktoré zdravé potraviny zahrnúť do svojho jedálnička, a vytvorte si nákupný zoznam. Dbajte na to, aby jedálniček bol pestrý a obsahoval najmä hlúbovú zeleninu, ako je karfiol a brokolica, a potraviny s vysokým obsahom antioxidantov, ako sú rôzne typy bobúľ. Listová zelenina je tiež vynikajúcou voľbou na podporu odstraňovania toxínov z tela.

Golden Yacca - 10 krokov pre účinnejšiu detoxikáciu - 01

3. Vypíšte si zoznam potravín, ktorým je potrebné sa vyhnúť. Pre úspešnú detoxikáciu je potrebné vyhýbať sa potravinám, ktoré zaťažujú našu pečeň, napr. cukor, lepok, kukurica, sója, alkohol, kofeín a nasýtené tuky zo živočíšnych produktov.

4. Začleňte do stravy zdravé výživové doplnky. Niektoré doplnky môžu pomôcť zvýšiť činnosť vašej pečene a mobilizovať vylučovanie toxínov. Vhodné výživové doplnky by mali zahŕňať vitamíny skupiny B, antioxidanty či aminokyseliny.

Golden Yacca

5. Starajte sa aj o svoje životné prostredie. Dôležitou súčasťou detoxikácie je aj odstraňovanie toxínov z prostredia, v ktorom žijeme. Preto pri nákupe voľte radšej ekologické čistiace prostriedky. Čistiace prostriedky určené pre domácnosť a záhradu môžu obsahovať toxíny, ktoré môžu poškodzovať pečeň a obličky.

6. Doprajte si dostatok odpočinku pre krásu. Melatonín je hormón, ktorý sa aktivuje v noci, keď spíme. Tento hormón slúži ako antioxidant a pomáha posilňovať náš imunitný systém.

Golden Yacca - 10 krokov pre účinnejšiu detoxikáciu - 03

„Spánok je prirodzeným zdrojom regenerácie nášho tela, ktory slúži na podporu samoliečby, detoxikácie a doplnenie energie.“

7. Nezanedbávajte príjem tekutín! Počas detoxikačnej kúry hydratujte svoje telo dostatočným množstvom neochutenej vody a kvalitnými čajmi. Čím ste hydratovanejší, tým ľahší je priebeh detoxikácie. Snažte sa vypiť aspoň 9 pohárov (250ml) denne.

8. Doprajte si prvotriednu starostlivosť! Starostlivosť o seba je nevyhnutnou súčasťou detoxikácie a môže urýchliť jej proces. Vyskúšajte rôzne druhy kúpeľov, ktoré Vám pomôžu otvoriť upchaté póry alebo si doprajte masáž na zlepšenie prietoku krvi. Drhnutie pokožky po dennom sprchovaní pôsobí detoxikujúco a pomáha vylepšiť celkový vzhľad pokožky.

9. Znížte konzumáciu alebo úplne eliminujte živočíšne produkty v strave. Ak ste sa rozhodli počas vašej detoxikačnej diéty konzumovať mäso, snažte sa jesť mäso zo zvierat, ktoré pochádzajú z miestnych fariem alebo kupujte mäso v bio kvalite. Znížite tak riziká vyplývajúce z nadbytočného príjmu antibiotík, hormónov a steroidných aditív, ktoré sa do mäsa a mäsových výrobkov zvyknú pridávať. Mäso sa v našom tele trávi dlhší čas, než ovocie a zelenina a môže preto spomaliť aj proces detoxikácie. Mliečne výrobky by tiež mali byť dočasne vylúčené z jedálnička, pretože zaťažujú tráviaci systém a vytvárajú nadmernú akumuláciu hlienu.

Golden Yacca - 10 krokov pre účinnejšiu detoxikáciu - 04

„Nemusíte sa stať striktnými vegetariánmi alebo vegánmi, doprajte Vášmu tráviacemu systému krátšiu prestávku od trávenia živočíšnych produktov pre dostatočnú a komplexnú regeneráciu. “

10. Buďte eko! Jesť organické potraviny eliminuje možnosť vystavenia sa škodlivým pesticídom a toxínom, ktoré zaťažujú náš systém a zabráňujú detoxikácii. Ak vo svojej blízkosti nemáte možnosť nakupovať organické potraviny, dbajte na dôkladné umývanie zakúpených produktov a z ovocia a zeleniny odstráňte vonkajšiu šupku.

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu
  • Marketing Používajú sa na reklamu a marketingové účely